Йорданов: Шенген е закъснял за страната ни
Днес вие влизате в ролята на добрия вестоносец. България постигна още един успех с приемането ни в Шенген.
С тези думи Румен Радев започна консултациите си с ИТН.
Радев благодари на всички, работили активно през годините за приемането.
Алтернативите според Радев за страната ни в политически план са: съставяне на редовно правителство на всяка цена или следващи предсрочни избори, отлагане на стабилизирането на обстановката в страната и цена, която ще платят гражданите.
Коалиция „Антинови избори“ – вие виждате ли почва за такава коалиция и при какви условия тя може да допринесе за съставянето на редовен кабинет, запита Радев.
Шенген е закъснял за страната ни, която изпълни всички искания. Има проблем, че се случи толкова късно, защото миналият кабинет „Денков“ прие условия за безконтролно връщане на мигранти в страната, от която пристига. Ние няма да си променим мнението за депортация на всеки мигрант. Иначе е прекрасно, че влизаме в Шенген, защото това ще облекчи бизнеса, каза Тошко Йорданов.
Според Тошко Йорданов правителство на всяка цена не е вариант, защото такова е имало в сглобката и резултат е бил ужасяващ.
Ако ще трябва да се търси редовно правителство, то трябва да се основава на определени цели, а не просто да има правителство, за да няма избори. Страната има нужда от редовно правителство, но трябва да има ясна програма какво ще прави изпълнителната власт, каза Йорданов.
Ние ще направим всичко възможно да има редовен кабинет, но не на всяка цена, завърши Йорданов.