НачалоБългарияХванаха двама почерпени водачи в Разградско - единият на алкохол, другият на...

Хванаха двама почерпени водачи в Разградско – единият на алкохол, другият на дрога

Лек автомобил „Мерцедес“ е спрян около 20.30 часа на 29 август в град Кубрат. Като пътник до 22-годишния водач е установен 24-годишен, криминално проявен мъж, у когото е открита станиолова опаковка с кристалообразно вещество, съобщават от полицията.

При извършения нарко-полеви тест съдържанието на опаковката реагира положително на метамфетамин. По случая е започнато досъдебно производство по чл.354 А, ал. 5 във връзка с ал.3, т.1 от НК.

„Фолксваген Голф“ е спрян за проверка около 16.10 часа на 29 август по път Е-70, в района на местността Дервента. В хода на предприетите контролни действия 49-годишният водач от град Русе е тестван с дрегер за употреба на алкохол.

Техническото средство отчело 1,72 промила. Взета е кръв за химичен анализ. Мъжът е задържан в РУ-Разград. Образувано е бързо производство по чл.343 Б, ал.1 от НК.

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам