Григор Димитров на крачка от завръщане в топ 10 в ранглистата на АТР

Снимка: БТА

Той беше част от топ 10 на света в класацията от 29 октомври 2018 година

С победата си над водача в схемата в Маями Карлос Алкарас Григор Димитров добави 355 точки към актива си има вече 3290 за световната ранглиста на тенисистите, съобщава БНР.

По този начин най-успешният ни състезател в този спорт в историята ще се изкачи поне с едно място в класацията на АТР в понеделник, 1 април, и ще бъде със сигурност номер 11.

Димитров изпревари Стефанос Циципас, който е с 3175 точки, след като отпадна на старта във Флорида.

При успех тази нощ и срещу Александер Зверев и класиране за финала, Григор ще се изстреля до деветата позиция. А ако успее да спечели и титлата в неделя, 32-годишният българин ще стигне до седмото място.

За последно той беше част от топ 10 на света в класацията от 29 октомври 2018 година, когато заемаше десетото място.