Емил Данчев гледа мач на Септември

снимки: infomreja.bg

Мениджърът на Димитър Бербатов, Емил Данчев бе сред зрителите на първата контрола на Септември Симитли от зимната подготовка. На стадиона в Сандански симитличани загубиха с 0:3 от лидерът във временното класиране на А група Лудогорец Разаград.

През първото полувреме, претендентите за титлата владееха инициативата и вкараха два гола. В 24 минута Йордан Минев вкара страхотно попадение, след перфектна задна ножица, като успя да прехвърли и вратаря Васев. Преди това, в рамките на две минути, Марселиньо не уцели рамката на вратата, а Минев би тялото на вратаря на Септември. В 39 минута Иван Стоянов покачи на 2:0, след точен диагонален удар.

След почивката наставникът на Лудогорец Ивайло Петев смени 9 от своите титуляри, като пълни 90 минути изиграха само Шоко, Гулдан и Димо Бакалов. Стефан Гошев също прибегна до смени, но те не повлияха нито на играта, нито на резултата. Все пак зелените успяха да стигнат и до трети гол, дело на Димо Бакалов в 86 минута.