Две банскалийки и бивш народен представител са предложени за водач на листата на ПП в област Благоевград.
В неделя е проведено областно събрание в Благоевград, на което са номинирани трите дами, една от които ще бъде избрана от Изпълнителния съвет на партията за водач на листата за предсрочните избори за състав на 52-рото НС.
И трите са общински съветници, и трите са с опит в политиката, и трите са познати в областта.
А изненадата е, че досегашният водач, които не веднъж оглави листата на ПП в Пиринско – Андрей Цеков, се отказва да участва във вота на пролет. Той е представил като мотив семейството му на събранието, на което е присъствал лично, потвърдиха от партията за ИНФОМРЕЖА.
На 27 януари Цеков публикува в личния си профил следния текст:
Политиката не е властова позиция или партийна привилегия, а морална кауза и обществен дълг. Отговорност да отстояваш принципи и да предприемаш действия, които ни доближават до идеала за една силна, честна и справедлива България на свободни, предприемчиви и солидарни граждани. Винаги съм вярвал и продължавам да вярвам в тази кауза, и да я преоткривам в “Продължаваме Промяната”.
Най-много гласове е събрала адвокат Димитрина Недина – съветник в Сандански и бивш депутат в 49-ото НС.

След нея по брой гласове се нарежда общинският съветник от Благоевград и областен координатор на ПП – Ваня Кромбоа, която е родом от Банско.

Още една желязна лейди от Банско е била номинирана – това е секретарят на Община Благоевград и общински съветник в Банско – Десислава Кехайова.

Думата имат членовете на Съвета в София, а мнение ще изкажат и от малката коалиция – ДБ.
Очаква се до седмици да станат ясни имената на водачите.
След две-три седмици ще станат ясни лицата в листите на ПП. Водим преговори и с ключови лица от протестите. Няма някой избутван от партията. Лена Бориславова продължава да е член, каза Асен Василев пред медиите също на 27 януари.

