НачалоБългарияДвама задържани в Стара Загора за фалшиви евро банкноти и наркотични вещества

Двама задържани в Стара Загора за фалшиви евро банкноти и наркотични вещества

На 11 февруари 2026 г. около 20:00 ч. полицейски служители от Първо РУ – Стара Загора са извършили проверка на 35-годишна жена в игрална зала в града. У нея са открити и иззети четири фалшиви банкноти от по 20 евро, както и полиетиленово пликче с бяло кристалообразно вещество, което предстои да бъде изследвано.

Жената е задържана за срок до 24 часа. По случая е образувано бързо производство по чл. 244 и чл. 354а, ал. 3 от Наказателния кодекс под надзора на Окръжна прокуратура – Стара Загора.

Същата вечер, в 19:47 ч., в Първо РУ е постъпил сигнал от 24-годишна жена, че клиент в игрална зала е направил опит да плати с фалшива банкнота от 20 евро. По-късно същият мъж е опитал да използва фалшива банкнота от 50 евро и в друг търговски обект.

Полицията е установила и задържала 18-годишен мъж, у когото при обиск е намерена фалшива банкнота от 20 евро. Той също е задържан за срок до 24 часа.

Образувано е бързо производство по чл. 244 от НК под надзора на Окръжна прокуратура – Стара Загора.

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам