На 14 май около 18:00 часа на ГКПП „Капитан Андреево“ гранични полицаи разкриха втори за няколко дни тайник в автомобил, използван за укриване на хора при опит за незаконно преминаване на границата. Лек автомобил с турска регистрация, управляван от 20-годишен турски гражданин, пристигнал за влизане в България.
При физическа проверка служителите на „Гранична полиция“ установили изграден тайник, започващ от пода на задната седалка и продължаващ под предните седалки. В него били открити двама граждани на Ирак – на 18 и 20 години.
Водачът и двамата укрити чужденци са задържани в ГПУ–Свиленград. Срещу шофьора е образувано бързо производство по чл. 280 от НК, а срещу двамата граждани на Ирак – бързи производства по чл. 279 от НК.
От ГД „Гранична полиция“ съобщават, че работата по случая продължава, както и ежедневните дейности по охраната на външната граница на Европейския съюз и Шенген.

