НачалоБългарияДядо събра 6 000 лв., отиде в Монтана и ги даде на...

Дядо събра 6 000 лв., отиде в Монтана и ги даде на алоизмамници

Служители на РУ Монтана издирват извършител на телефонна измама.

На 13.12. около 18,30 ч. неизвестен позвънил на домашния телефон на 85-годишен жител на монтанското село Белотинци. Мъжът се представил за полицейски служител и поискал съдействие за залавяне на група извършители на кражби и убийства.

Потърпевшият се съгласил да окаже парична помощ и предал номера на мобилния си телефон, за да поддържат връзка. След направена уговорка около 21,00 ч. възрастният мъж взел от дома си сумата от 6 500 лв, извикал такси и пристигнал в Монтана, като по указания на мнимия полицай оставил на тротоара на ул. „Сирма войвода“, пред портала на болнично заведение, кожено портмоне с паричната сума и се отдалечил.

По случая в РУ Монтана е образувано досъдебно производство по чл. 209, ал. 1 от НК, съобщават от Министерството на вътрешните работи.

 

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here

ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам