НачалоКюстендилДо 5 000 лв. глоба за бране на липов цвят в Дупница

До 5 000 лв. глоба за бране на липов цвят в Дупница

Със своя заповед, кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев забрани брането на липов цвят и увреждането на декоративна растителност в зоните за обществено ползване на територията на града и селата.

На нарушителите на Заповедта ще се съставят актове за установено административно нарушение. При увеждане на декоративната растителност, съгласно Наредбата за изграждане и опазване на зелената система на територията на община Дупница с глоба от 50 до 5000 лв.

При ползване на лечебните растения за стопанска дейност съгласно Закона за лечебните растения нарушението се наказва с глоба до 1 000 и при ползване на липите по начин и със средства, които водят до увреждане на находищата им, нарушението се наказва с глоба до 3000 лв, съответно с имуществена санкция до 5000 лв.

Заповедта е връчена на началника на РУ-Дупница, и общинско предприятие ”ЧПТОП”- Дупница.

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам