НачалоБлагоевградЦветан Цветанов: ГЕРБ договори допълнително над 2 млрд. лева за земеделие

Цветан Цветанов: ГЕРБ договори допълнително над 2 млрд. лева за земеделие

Заместник-председателят на ГЕРБ и председател на Националния предизборен щаб на партията Цветан Цветанов посети две шивашки фирми в Хаджидимово. По време на срещите бяха обсъдени възможностите за предприятията от малкия и среден бизнес.

Цветан Цветанов акцентира върху необходимостта работодателите да участват активно с проекти по европейските програми за конкурентоспособност и енергийна ефективност. Той подчерта, че този процес е бил активизиран от министър Делян Добрев, като по програмата „Конкурентоспособност” малкият и среден бизнес е усвоил над 600 милиона лева.

„Необходимо е да се засили партньорството на държавата и бизнеса чрез програмите на социалното министерство. Предвижда се при наемане на нови хора работодателите да обучават новите си кадри в рамките на три месеца, а държавата да поеме това обучение”, допълни още Цветанов.

Работниците от двата шивашки цеха зададоха въпроси относно покачването на пенсионната възраст, на които Цветанов отговори, че в страната ни са достигнати европейските равнища на пенсионната възраст и тази граница няма да се вдига.

Водачът на листата на ГЕРБ обясни, че за да има увеличение на детските надбавки и минималната работна заплата е необходимо да има ефективно работещо правителство.

„Чрез европейските средства в размер на 32 милиарда лева, договорени от правителството на ГЕРБ, във всички сфери на икономиката ще се влеят пари, за да се разкрият работни места в малките селища като Хаджидимово”, подчерта Цветанов. На срещата стана ясно, че в Община Хаджидимово вече са договорени 16 млн. лева за мащабен благоустройствен проект.

Предизборната обиколка  на Цветан Цветанов и кандидатите за депутати на ГЕРБ от първи многомандатен избирателен район продължи в село Вълкосел, Община Сатовча.

По време на среща в шивашки цех стана ясно, че още през следващата година цената на тютюна, който се отглежда в този регион маже да достигне 10 лева. „Нашият евродепутат Мария Габриел, която е от Хаджидимово, алармира Европа и направи така, че да стане ясно, че тютюнопроизводството е основен поминък в някои региони в страната ни, включително и във вашия. За новия програмен период 2014 – 2020 година правителството на ГЕРБ договори допълнително над 2 млрд. лева за сектор земеделие и само ново стабилно управление на държавата може да гарантира тези средства да не спрат”, каза Цветанов.

По време на срещата стана ясно, че по мерките за развитие на селските региони е предвидено производителите, които

обработват малки площи от 1 до 4 декара, да получават по 1000 лева за период от пет години, като това ще им помогне да си плащат осигуровките.

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам