Чакъров ще преговаря за постове във втория и третия ешелон на властта

Снимка: БГНЕС

Той призова ГЕРБ да управляват "процесите"

Джевдет Чакъров намекна за оттегляне на ДПС-ДПС от Съвета за съвместно управление.

Той започна изказването си пред медиите с благодарност към коалицията и партиите в нея, направили компромиси за съставянето ѝ.

Ние се случихме в коалицията след покана, но ние сме част и от парламентарното мнозинство. Въздържаме се да говорим за назначения! За първият ешелон нямаме претенции, но за втория и третия трябва да се водят обсъждания, не на базата на квотен принцип, а всички 4 партии да имат представители, каза Чакъров.

ССУ ще обсъжда тези кадрови позиции, които да отговарят на базата на височко обществено доверие и за разграждане на модела „Пеевски“, който на този етап означава тези хора да бъдат оттеглени от този кабинет, каза Чакъров без да назовава кои са „тези хора“, близки до лидера на Ново начало.

Искаме нормално функциониране на институциите. Ние подкрепяме бюджета!, обясни Чакъров.

Той каза, че ако партиите не го чуят… „имало индикации за коректност и мандатоносителят да поеме да управлява процесите“, завърши Чакъров.

По-рано днес лидерът на ГЕРБ каза, че ДПС-ДПС искат постове в две министерства и имат 6-има кандидати за регулаторите.

Както и че от партията на Борисов ще правят компромиси до 1 януари 2026.

КОМЕНТАРИ

Няма добавени коментари.

Код за сигурност, въведете кода 8as

FACEBOOK