Чакъров: Ще подкрепим всяка инициатива за повторното преброяване на бюлетините и касиране на вота

Снимка: Стоп кадър, Нова тв

Това заяви от парламентарната трибуна Джевдет Чакъров, който ще води групата на Алианса за права и свободи в 51-ото НС

Атмосферата би трябвало да е тържествена, но не е. Причините са ниският стандарт на живот в страната, политическата криза, в която сме. И не на последно място на доверието не само към политиците, но и изборните резултати.

Това заяви от парламентарната трибуна Джевдет Чакъров, който ще води групата на Алианса за права и свободи в 51-ото НС.

На заседание на ЦОБ на АПС ние решихме да подкрепим декларацията на ПП-ДБ за санитарен кордон. Така ще се спазят принципите на нашето демократично общество. Ние ще търсим съгласие за освобождаване на държавата от олигархията и възстановяване на държавността и закона.

Ще предложим временна комисия за ролята на Пеевски в КТБ, в ББР, в БТ и релациите в съдебната система.

Важно е НС да стартира спешно изборът на омбудсман, така че да се попълни „домовата книга“.

Ние ще подкрепим всяка инициатива за повторното преброяване на бюлетините и за касиране на вота.

Чакъров очерта основните обществени проблеми, които искат спешно решение – като водната криза, липсата на инвестиции в страната ни, законодателните промени, демографската криза. 

Ние не сме оптимисти за формиране на правителство. Ще участваме в разговори за кабинет с конкретни решения на проблемите. Трябва да се положат всички възможни за съставяне на редовно правителство.

Няма да подкрепим правителство с участието или подкрепата на Ново начало.

Чакъров благодари за подкрепата на „автентичните ДПС-ари“.

Той призова депутатите да загърбят партийните интереси.

КОМЕНТАРИ

Няма добавени коментари.

Код за сигурност, въведете кода 2za

FACEBOOK