НачалоБлагоевградБлагоевградските социалисти почетоха 135 години от рождението на Георги Димитров

Благоевградските социалисти почетоха 135 години от рождението на Георги Димитров

Среща разговор по случай 135 години от рождението на Георги Димитров организираха в Регионалния исторически музей в Благоевград днес Областният съвет на БСП, Общинският съвет на партията и местната организация на Българския антифашистки съюз. 

„Не е ли парадоксално, че в европейските класации за личности на ХХ век името на Димитров е на челно място, а в родината му то не се и споменава. Не е ли парадоксално и срамно, че в много европейски и латиноамерикански страни бюстове и паметници на Димитров стоят непокътнати, а в България бяха поругани и разрушени", запита риторично в словото си председателят на местната структура на БАС – Костадин Сандев.

От своя страна местният лидер на столетницата Любен Милев напомни за живота и делото на родения преди 135 години деец на световното антифашистко движение. 

Георги Димитров е всеобщо признат политически лидер от световен мащаб и се радва на признанието на изтъкнати представители на световната антифашистка общност. Най-високи оценки му дават личности като Морис Торез, Палмиро Топнати, Алберт Айнщайн и много други. 

Със своя изключителен артистизъм Николай Кимчев зарадва публиката с някои от мислите на Георги Димитров. За финал организаторите бяха подготвили прожекция на документални кадри, любезно предоставени от БНТ. 

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам