НачалоКюстендилАлбански гражданин с наложено наказание за незаконно преминаване на граница и използване...

Албански гражданин с наложено наказание за незаконно преминаване на граница и използване на преправен паспорт

По споразумение на Районна прокуратура – Кюстендил и защитата на албанския гражданин К. Ндогай(на 33 години) съдът му е определил наказание от три месеца „лишаване от свобода“ с тригодишен изпитателен срок за извършени от него престъпления.

Той се е признал за виновен за това, че на 14. януари 2018 г., на ГКПП „Гюешево“, влязъл през българската граница без разрешение на надлежните органи на властта. Чужденецът съзнателно се ползвал от преправен албански паспорт.

По случая е била изготвена техническа експертиза, която установила, че от документа е бил премахнат лист с конкретни страници и на негово място е бил залепен такъв от друг оригинален паспорт.

С цел видимо уеднаквяване на добавените страници са били отстранени лазерно перфорираните номера, като на тяхното място залепени други, отговарящи на номера на паспорта.

Подсъдимият ще заплати глоба в размер на сто лева и съдебните разноски в размер на 169 лева.

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам