НачалоБългарияАкция в Лом: Откриха оръжие и списъци с избиратели

Акция в Лом: Откриха оръжие и списъци с избиратели

ИЗТОЧНИКМВР

Двама криминално проявени мъже на 50 и 35 години от Лом са задържани при полицейска операция срещу купуването на гласове, проведена на 2 април.

В акцията са участвали служители на РУ-Лом, разследващи полицаи и екипи от сектор „Специални тактически действия“ при ОДМВР – Монтана.

При претърсване на адрес в ломското село Замфир, обитаван от 50-годишния мъж, са иззети 13 хартиени листа с различна големина, съдържащи три имена на лица, като срещу част от тях са посочени номера на избирателни секции.

Листите са били укрити под матрак на диван. На място е установен и 35-годишен мъж от Лом, криминално проявен и осъждан, който е бил обявен за общодържавно издирване по досъдебно производство за палеж.

В две постройки в двора на имота в село Замфир са открити незаконно притежаван пистолет „Блоу мини“, седем патрона от различен вид и калибър, както и черна маска с прорези за очите. При действията в имот в Лом, също обитаван от 50-годишния, е установено неправомерно присъединяване към водопреносната мрежа чрез техническо средство, което е довело до непълно отчитане на потребената вода.

Двамата мъже са задържани за срок до 24 часа.

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам