421 са записаните първокласници до 30 август в община Дупница

Снимка: Infomreja.bg, архив

421 са записаните първолаци на територията на община Дупница към 30-и август.

Най-много са в СУ "Св. Паисий Хилендарски", където 120 деца са разпределени в 5 паралелки. В ОУ "Неофит Рилски" ще има 80 деца в 4 паралелки, а по три класа в "Евлоги Георгиев" и "Св.св. Кирил и Методий", съответно с 63 и 59 деца.

Две паралелки са обособени в "Климент Охридски" за 35 деца, една паралелка с 27 ученици в "Христаки Павлович". По една паралелка има и в селските училища - "Христо Ботев" в Самораново е с 11 деца и по 13 в учебните заведения в Крайници и Яхиново.

По данни на служба ГРАОН, в община Дупница са регистрирани 512 деца, родени през 2009 година. До началото на учебната година ще има новозаписали се и броят на първолаците се очаква да бъде в рамките на миналогодишния.

След 10 октомври ще бъде направена и проверката за всички 512 деца, за да се установи, кои са записани, кои не са и кои са в чужбина.

 

КОМЕНТАРИ

Няма добавени коментари.

Код за сигурност, въведете кода sj2

FACEBOOK