НачалоБлагоевград21-годишен шофьор се заби в ТИР

21-годишен шофьор се заби в ТИР

21-годишен шофьор се блъсна в ТИР при полигона край Благоевград. Инцидентът е станал към 13.30 ч. днес на главен път Е-79 пред Районната пътна служба. Идващ от Симитли в посока Благоевград ТИР с хасковска регистрация на прав участък подал сигнал за ляв завой, за да зареди гориво на бензиностанцията. Въпреки натрупаната зад него опашка от автомобили, водачът на ТИР-а изчакал да преминат насрещно движещите се коли, след което предприел завиване.

След като влекача и първото ремарке излезли от главния път, в него се ударил движещ се отзад с бясна скорост лек автомобил Фолксваген „Голф“. На 21-годишния му водач Б. Б. от санданското село Поленица, не му издържали нервите и предприел изпреварване на колоната от повече от 5 автомобила.

При удара голфът се забил под първото ремарке на ТИР-а, като дясната му страна минала само на няколко сантиметра от резервоара за гориво.

След катастрофата водачът на голфа е транспортиран до Спешния център за контролен преглед, където се оказало, че няма сериозни наранявания. Отървал се е само с уплаха.

Б.Б. бил сам в голфа. Мястото на предната седалка до него обаче е смачкано, тъй като дясната част на автомобила се е ударила силно в каросерията на товарния автомобил. За късмет там не е пътувал човек.

На 21-годишния водач ще му бъде взета кръвна роба за алкохол и упойващи вещества. Пробата с дрегер на шофьора на ТИР-а е показала отрицателни стойности.

Движението по главен път Е-79 на мястото на катастрофата се регулира от пътни полицаи.

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here

ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам