--:--:--
5 декември 2025
ВСИЧКО ОТ ДЕНЯ
НачалоБлагоевградРазпит на свидетели и събиране на нови доказателства по делото за оспорения...

Разпит на свидетели и събиране на нови доказателства по делото за оспорения избор на ОбС-Сандански

Административният съд в Благоевград заличи Стефан Кръстев и Стоян Ангов от списъка на страните по делото, образувано против Решение от 24.02.2025 г. на Общинската избирателна комисия в Сандански, с което са обявени резултатите от проведените частични избори за общински съветници в Сандански.

С определение от 4 април тази година Административният съд остави без разглеждане, като просрочени, жалбите на Стефан Кръстев и Стоян Ангов. Определението бе потвърдено и от Върховния административен съд.

Образуваното административно дело №370/2025 г. се разглежда по жалба на ПП „Ред законност и справедливост“ против Решение №110-МИ-НЧ от 24.02.2025 г. на ОИК – Сандански.

В открито съдебно заседание Съдът разпита двама свидетели, които дадоха показания за констатирани от тях нарушения в изборния ден в СИК №38 и СИК №39 в село Поленица и в СИК №46 и СИК №47 в село Склаве.

За изясняване на обстоятелства, посочени при разпита на свидетели, от Общинската избирателна комисия поискаха разпит и на председателите се секционните комисии в село Поленица и село Склаве, които следва да бъдат призовани за следващото съдебно заседание, насрочено за 30 май от 13:30 часа, съобщиха от пресцентъра на Административния съд в Благоевград. 

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here

ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам