Двама 19-годишни младежи от Варна са арестувани при опит да изтеглят чрез измама (с фалшив фиш) над 5 млн. лв. супер джакпот на Спортния тотализатор.
Огромната печалба, натрупана в 51-вия тираж на игра 6 от 49, второ теглене, падна на 26 юни във Варна с един единичен фиш. Спечелената сума възлизаше точно на 5 026 320.60 лева.
Младежите се опитали да манипулират цифрите в базата данни и да докажат, че са познали точните числа.
Сигналът за незаконния иск е подаден от служители на тотализатора. Задействани били полиция и прокуратура.
Двамата измамници с инициали П.М. и Н. М. са задържани за 72 ч.
Единият е арестуван от "Икономическа полиция", след като отишъл в тото пункт в морския град, за да се опита да изтегли част от спечелената сума с фалшив тото фиш. Малко по-късно е задържан и вторият участник в схемата.
Софийска градска прокуратура е образувала досъдебно производство.
Повдигнато им е обвинение за опит за измама в особено големи размери, представляваща особено тежък случай.