Иззети тефтери, оръжия и пари при акции срещу изборни нарушения в Кюстендилско.
Вчера при процесуални действия, насочени към предотвратяване на нарушения на изборните права на гражданите, в жилище в Кюстендил са открити и иззети черен тефтер с имена и изписани номера, както и кубче с лепящи се листчета със същото съдържание.
Намерени са още въздушен пистолет и въздушна пушка.
Задържан е 31-годишният ползвател на жилището.
В рамките на специализирана операция в Дупница служители на местното районно управление са иззели две тетрадки с изписани имена и номера от търговски обект в града и от адрес в село Червен брег.
По случаите са образувани бързи полицейски производства и е уведомена прокуратурата.
Същия ден дупнишки полицаи са задържали 21-годишен местен жител за пускане в обръщение на неистински парични средства. Извършителят е установен час след сигнал от управител на търговски обект, след като в оборота са открити две фалшиви банкноти по 200 евро.
В Рила служители на районното управление са задържали 43-годишна жена за действия, нарушаващи изборните права на гражданите.
След сигнал, че тя се готви да купува гласове в полза на определена политическа сила за предстоящите избори, при претърсване в дома ѝ са открити и иззети 4500 евро.
В Районното управление в Бобов дол вчера е образувано бързо полицейско производство за нарушаване на изборното законодателство.
Според първоначалната информация 58-годишна жена е организирала предлагането на имотна облага с цел гласуване в полза на определена политическа партия. За случая е уведомена прокуратурата.

