НачалоБлагоевградМодернизираха уличното осветление в Добринище, Места и Филипово

Модернизираха уличното осветление в Добринище, Места и Филипово

В сградата на общинската администрация в Банско се проведе заключителна пресконференция, на която бяха представени резултатите от проекта за цялостна рехабилитация и модернизация на външните системи за изкуствено осветление в град Добринище и селата Места и Филипово.

Проектът успешно трансформира инфраструктурата в трите населени места, подменяйки старите и неефективни осветителни тела с модерни LED системи и автономни фотоволтаични лампи. Тези подобрения са част от стратегията на Общината за енергийна ефективност и устойчиво развитие, целяща едновременно намаляване на разходите и опазване на околната среда.

Ключов елемент от реализираните дейности е внедряването на интелигентна система за мониторинг и управление на енергопотреблението, която позволява по-прецизен контрол върху работата на мрежата.

Модернизираха уличното осветление в Добринище, Места и Филипово - Инфомрежа

Чрез новата технология се постига значително по-добра осветеност на уличната мрежа, което пряко допринася за повишаване на пътната безопасност и сигурността на жителите и гостите в региона.

Реализираните мерки не само подобряват естетическия облик на населените места в тъмната част на денонощието, но и оптимизират общинския бюджет чрез съществено свиване на сметките за електричество.

С въвеждането на екологични и енергоспестяващи решения в Добринище, Места и Филипово се цели повишаване на стандарта и качеството на живот на местната общност. Завършването на модернизацията поставя основите за бъдещи инвестиции в „умни“ градски технологии, които да обхванат целия регион в дългосрочен план.

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам