Банско с поредна победа в Алания

снимки: Evima Football

Банско постигна трета поредна победа по време на подготвителния си лагер в Турция. На терена на комплекс „Голд Сити“ "Банско" победи лидера в първия лига на Украйна "Олександрия" с 1:0.

Единственият гол в мача отбеляза Йордан Лечов в 67-та минута. След центриране на Руслан Иванов, от ъглов удар, Лечов се извиси и с глава вкара, за да донесе победата на своя отбор.

В 10-та минута Марио Близнаков влезе на скорост в наказателното поле на украинците, след което финтира бранител, но в последния момент се засуети и топката му бе избита.

Между 27-та и 30-та минута на два пъти вратарят Пламен Колев демонстрира рефлекс и отрази удар на Грицук.

Най-интересните моменти в мача се случиха след час игра. Най-напред Чорни нацели напречната греда зад вратаря Стоянов. Само след две минути игра Георги Кременлиев получи тежка контузия и се наложи Александър Томаш да върне на терена Янислав Иванов. Пет минути след като влезе в игра Лечов вкара с глава и донесе победата на своя отбор.

В последната минута Янислав Иванов остана сам срещу вратаря Леванидов, но стреля право в неговото тяло.

До края на лагера си Банско ще изиграе още две контроли.