Уважаеми българи, уважаеми учители и всички работещи в системата на образованието,
Честит 24 май – Ден на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност!
На този свят ден почитаме мощта на словото, което ни дава неизчерпаема сила да изразяваме и надграждаме себе си, да прославяме Родината си. Този ден ни дава възможност да изразяваме националната си принадлежност и да вярваме в успешното си бъдеще.
Двамата солунски братя, които в много трудни и сложни времена създадоха българската писменост, ни завещаха нещо светло, свято и красиво за вечни времена. Цели български поколения пазят непреходната мощ на словото и го предават чисто, неподправено и неопетнено на всички след тях.
На всички вас в системата на образованието, науката и културата пожелавам здраве, вдъхновение и творческо дълголетие!
Следвайте мечтите си, обогатявайте се всеки ден, за да постигнете нови професионални и лични житейски успехи!
Вярвайте в непреходните български ценности и мощта на словото и винаги бъдете устремени към по-високи постижения!
Честит празник!
С уважение,
Ивайло Златанов
Началник на РУО Благоевград

