Юношите на Пирин 2001 разбиха Любимец

Юношите старша възраст на Пирин 2001 спечелиха първа победа в Елитната група до 19 години. На стадиона в Покровник възпитаниците на Ивайло Андонов и Росен Пашов надиграха убедително Любимец с 4:0.

Денис Караиванов откри за орлетата в 34- та минута, а десет минути след почивката Тони Тасев покачи на 2:0. Тоталното превъзходство на Пирин 2001 доведе до нови два гола във врата на гостите. Автор на попаденията стана Христо Петров.

За домакините титуляри започнаха четири момчета от набор 95. С победата орлетата вече имат четири точки и заемат трето място във временното класиране.

Преди седмица благоевградчани направиха 0:0, като гост на Велбъжд Кюстендил, който днес бяха разгромени от Литекс в Ловеч с 1:7.

Следващата събота Пирин 2001 гостува на ЦСКА, отбор  който има две загуби в два мача от началото на сезона. Лидер и единствен отбор с две победи е Левски. Утре от 17.30 на същия терен в Покровник юношите на Пирин 2001 до 17 години посрещат Берое Стара Загора.