Септември (Симитли) ще зимува спокойно, спечели срещу Черноморец

снимки: infomreja.bg

Септември (Симитли) завърши 2014 година с победа 1:0 у дома срещу Черноморец (Бургас) в мач от 15-ия кръг на „Б“ група.

Единственото попадение вкара Андон Гущеров от дузпа в 28-ата минута.

Така Септември (Симитли) ще зимува над зоната на изпадащите, докато Черноморец остава там.

Домакините започнаха много агресивно и първи стигнаха до чисто положение.

В 4-ата минута Асен Топузов проби отдясно и намери Илиан Христов в наказателното поле, който стреля на сантиметри от гредата в аут.

В 9-ата минута Андон Гущеров опита атрактивно изпълнение на странична ножица, но топката премина над вратата пазена от Димитър Николов.

В 22-ата минута домакините имаха сериозни претенции за дузпа, след като Илиян Илиев бе съборен в наказателното поле, но реферът Ивелин Занев бе близо до ситуацията и не ги уважи.

В 28-ата минута Андон Гущеров бе съборен в наказателното поле от Любомир Гуцев и този път арбитърът имаше смелостта да отсъди дузпа и потърпевшият я превърна в гол - 1:0.

В 65-ата минута Гущеров можеше да вкара втори гол за Септември (Симитли), но ударът му бе избит буквално от голлинията.

Футболистите на Черноморец създадоха единственото чисто положение в 72-ата минута, когато Деян Христов остана сам срещу вратаря Станислав Карадалиев, но не успя да го преодолее.

Андон Гущеров пропусна да направи разликата два гола в последната минута.

С трите точки симитличани се изкачиха над чертата и вече са 9-и с 19 точки.

Веднага след мача ръководството на Черноморец (Бургас) пусна жалба срещу съдийството на Ивелин Занев от Русе.

Състав Септември (Симитли): Станислав Карадалиев, Здравко Карадачки, Методи Илиев, Костадин Марков, Радослав Митревски (к), Илиан Христов (72-Радослав Бачев), Тихомир Костурков, Методи Костов (62-Велизар Попвасилев), Андон Гущеров, Илиян Илиев, Асен Топузов (86-Костадин Кацимерски).