Скъпи учители, уважаеми дейци на културата, уважаеми журналисти, писатели и радетели за духовното развитие на България,
В деня на народните будители се обръщам към вас като хора, които принадлежат към най-здравите и най-дълбоки духовни корени в нашето общество, които сте запазили историята за най-бележитите българи, които с гордост наричаме наши будители и духовници.
Вие продължавате благородното дело на възрожденците, на героите и съхранявате вечния български дух и стремеж за нови знания, които водят напред.
Вие, които съхранявате и продължавате значимата възрожденската мисия и българската духовност, запазете жива и жаждата за знание на децата ни и копнежа за нови хоризонти както в образованието, така и в културата!
Вие, български учители, учени и съвременни будители, председатели на читалища и културни деятели, които отдавате своя интелектуален и хуманен труд в името на българските деца и подрастващото поколение, бъдете здрави и всеотдайни!
Бъдете винаги радетели за новостите в образованието и раздавайте своя огън на всички! Не спирайте да будите учениците с това, което носите като наследство от времето на Паисий, свети Иван Рилски, на Ботев и Левски, на Любен Каравелов, както и на двамата равноапостоли Кирил и Методий, на чиято азбука пишат повече от 60 страни!
Бъдете здрави! Бъдете благословени! Бъдете неуморни в делата си!
Светла Данаилова
Председател на Общински съвет – Петрич

