"Има куче - има проблем, имаш пушка - решаваш го"

Снимка: Infomreja.bg

Два сигнала за посегателство над четириноги са подадени за ден

Служители на полицейското управление в Г. Оряховица разследват смъртта на две кучета. Вчера около 13,30 ч. в управлението е получен сигнал за намерени три кучета в местността "Бабенец", едно от които мъртво и две в тежко състояние.

След намесата на полицията едно от кучетата е настанено за лечение, другото е починало. Извършен е оглед в присъствието на ветеринарен лекар.

46-годишен мъж от София е задържан в полицейския арест за извършено престъпление по чл.325б от НК.

На 26 април в РУ Дряново е постъпил сигнал от жител на града, който открил простреляно кучето си на терасата в дома си.

Оперативна група е извършила оглед на местопроизшествието, разследващите констатирали рана по тялото на животното – в областта на шията. В рамките на предприетите незабавни оперативно-издирвателни действия криминалистите установили и задържали автора на деянието.

Работата по случая продължава. В РУ Дряново е образувано досъдебно производство, съобщават от Министерството на вътрешните работи.

 

КОМЕНТАРИ

Няма добавени коментари.

Код за сигурност, въведете кода 2xf

FACEBOOK