ЦСКА победи Левски за 6-и път поред, Стойчо - за 7-и

снимки: Спортал

ЦСКА продължи успешната си серия в мачовете си срещу Левски, като победи „сините“ с 3:0 в мач от 13-и кръг на първенството.

Успехът бе шести поред за "червените" във вечното дерби в шампионата.

Треньорът на ЦСКА Стойчо Младенов записва седми пореден успех над Левски начело на „червените“ в "А" група.

Попаденията отбелязаха  Тони Силва (23), Серж Буш (45) и Борис Галчев (85).

Така  “червените“  вече имат преднина от 11 точки пред вечния си съперник.

Провеждането на двубоя бе поставено под въпрос заради падналия нас София сняг и до последно не се знаеше дали въобще ще започне.

Главният рефер Ивайло Стоянов от Петрич обаче взе решение да даде начален сигнал и така двата отбора се вкопчиха в здрава битка.

С усмивки от нея излязоха футболистите на ЦСКА, които изковаха победата си с голове още през първото полувреме.

В 23-та минута Тони Силва изведе „червените" напред в резултата, а в края на първата част Серджиу Буш вкара дежурния си гол.

Точка на спора сложи халфът от Добринище  Борис Галчев в 85-та минута, който се появи като резерва.