НачалоБългарияАкция на МВР и РДГ: Незаконна дървесина откриха в Черна и Бяла...

Акция на МВР и РДГ: Незаконна дървесина откриха в Черна и Бяла Места

От полицейски служители на РУ-Разлог и служители на РДГ-Благоевград са извършени съвместни проверки с цел противодействие на незаконното добиване и съхранение на дървен материал.

В обедните часове вчера в местността Бела Места, землище на Якоруда е извършена проверка на складза дървен материал, прилежащ към цех за преработване на дървен материал, в който е установено съхранението на около 4,44 куб. м. незаконно добит дървен материал от бял бор.

На същата дата в местността Кривак, землище на с. Черна Места, от контролните органи е открит незаконно добит около 30 куб. м. дървен материал от бял бор, за който е констатирано, че е транспортиран от друга местност в района, съобщават от Министерството на вътрешните работи.

По случаите са образувани досъдебни производства. Работата продължава.

Припомняме, че вчера бе задържан кметът на село Конарско – Ахмед Ахмед по прякор Пачката.

Арестът е станал на пътя между с. Черна Места и Якоруда.

От полицейски служители на РУ-Разлог е проверен товарен автомобил „Мерцедес Актрос“ с 45-годишния водач.

При проверката е установено, че се превозват около 20 куб. м. иглолистна дървесина от бял бор без поставена контролна марка и необходимите документи за произход на материала.

 

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

Оставете коментар

Please enter your comment!
Please enter your name here


ПОСЛЕДНИ
НАЙ-ЧЕТЕНИ
ВСИЧКИ НОВИНИ

Последни Коментари

полк. Васил Арабаджиев - СОСЗР on 14 години от трагедията в Кербала
ЯКОРУДА е за РУМЕН РАДЕВ on Йордан Цонев за протеста: Срам