Втора поредна победа за юношите младша възраст на Пирин

Снимка: ОФК "Пирин"

След успеха срещу Ботев в Пловдив с 4:2 орлетата, водени от треньора Васил Петров, продължиха възходящото си представяне с нов успех.

Този път юношите на Пирин надиграха с 3:2 връстниците си от Славия. В един интересен и непредвидим мач домакините бяха по-точни в завършващата фаза и спечелиха трите точки.

Орлетата взеха добър аванс още до 10 минута. В 8-та минута Ивайло Михайлов откри головата сметка, а само две минути по-късно Валентин Шляков покачи на 2:0. Това внесе успокоение в редиците на Пирин и гостите се възползваха, като намалиха резултата в 32 минута.

След почивката на домакините бяха необходими само 5 минути за да вкарат нов. Негов автор стана Кирил Дамбов. До края на мача славистите вкараха едно попадение, но не успяха да стигнат до равенство, а домакините ликуваха след последния съдийски сигнал.

След четири кръга орлетата имат 7 точки в настоящото първенство на Елитната група до 17 години и заемат 7-о място.