„Велбъжд” с втора поредна победа

снимка:Дани Асенова, infomreja.bg

На стадион „Осогово” отборът на „Велбъжд” надигра категорично с 3:1 новия член в Югозападната „В” група - „Беласица” /Петрич/. Кюстендилци откриха резултата в 8-та мин., след премерен удар от воле на Георги Желев – 1:0. Домакините продължиха да играят атакуващо и в 25-та мин. Кирил Вълов засече с глава центриране на Мирослав Петров за 2:0. Последваха две положения за гостите от Петрич, но пропуски направиха Деян Драганович и Андон Янкулов. В края на полувремето футболистите на „Велбъжд” затвърдиха преднината си с трето попадение. При поредната атака Мирослав Петров напредна по дясното крило, центрира към Велизар Мирчев, който покачи на 3:0.

През втората част темпото на игра падна, а усилията на гостите да променят резултата се увенча само с едно попадение в 84-та мин. на Красимир Кадиев - 3:1. За кюстендилския тим това пък бе едва първа победа у дома от два месеца, когато на 4 септември се наложи минимално с 1:0 над „Рилски спортист” /Самоков/.

Състав: Кирил Кирилов, Иво Велинов, Адриян Бачовски, Жорж Георгиев, Александър Георгиев, Кирил Мицов, Кирил Вълов /71-Данаил Иванов/, Велизар Мирчев, Мирослав Петров /85-Александър Кацаров/, Бисер Методиев, Георги Желев /65-Атанас Пенков/. В следващия 17-ти кръг от първенството на Югозападната „В” група „Велбъжд” гостува в неделя /13.11./ от 14.00 ч. на „Левски” в гр. Елин Пелин.