Валери Маринов с втори медал на Спешъл Олимпикс в Абу Даби

Снимка: Община Благоевград

Валери Маринов спечели втори медал по време на Световните летни игри на Спешъл Олимпикс, които се проведоха в Абу Даби. Той спечели 4 място в отборното състезание по боче, заедно с Елена Илиева.

Двамата са потребители на социална услуга Защитено жилище. Валери е от Благоевград, а Елена от село Крушари. По време на игрите двамата показаха отлични умения и страхотна отборна игра.

Преди броени дни, по време на състезанията за хора с интелектуални затруднения, Валери спечели бронзов медал, като се качи на стълбичката - III място.

През 2016 и 2017 Валери участва в националните игри по боче на Спешъл Олимпикс България, които се провеждат в град Плевен, където печели сребърен медал.

Спешъл Олимпикс се стреми да създаде един по-добър общ свят, в който хората да приемат различията помежду си спокойно и отворено, без страх и предубеждения.

Движението организира целогодишно спортно-състезателна дейност в различни Олимпийски спортове за деца и възрастни с интелектуални затруднения.