У дома „Велбъжд” изненадан от лидера в групата - „Пирин 2002” с 0:3

снимки: Дани Асенова, infomreja.bg

В отложен мач от 10-тия междинен кръг на Югозападната „В” група на ст. „Осогово” „Велбъжд” записа загуба с 0:3 от лидера „Пирин 2002” /Разлог/. Хеттрик на Златко Богоев прибави ценни точки към актива на гостите, водени от Иван Стойчев. Той е бивш футболист на „Велбъжд” от близкото минало.

Кюстендилският тим не удържа на натиска, въпреки добрата си игра през първата част. Създаде няколко голови ситуации пред вратата на „Пирин”, но ударите на Велизар Мирчев, Мирослав Петров и Кирил Вълов бяха неточни. При единствената си атака през първото полувреме гостите се поздравиха с гол, а след почивката вкара още два.

Футболистите на „Велбъжд” не можаха да се възползват и от численото си превъзходство, след като в последните 30-тина минути „Пирин” доигра мача в намален състав. За репликиране Ивайло Иванов получи последователно жълт и червен картон и пое към съблекалнята.

Двубоят на ст. „Осогово” пропусна капитанът на „Велбъжд” Ивайло Иванов, заради контузия. Във временното класиране „Велбъжд” заема 11-то място с 13 точки.

Състав: Кирил Кирилов, Иво Велинов, Александър Георгиев, Кирил Мицов /72-Виктор Анастасов/, Юлиян Димитров, Бисер Методиев-кап./81-Вилиян Видинов/, Велизар Мирчев /80-Калин Стоянов/, Георги Желев, Кирил Вълов, Данаил Иванов, Мирослав Петров. Главен съдия: Борислав Котев с асистенти – Димитър Павлов и Добромир Митев от София.

В следващия 12-ти кръг в неделя /16.10./ от 16.00 ч. на ст. „Осогово” кюстендилци посрещат новака в групата – „Оборище” /Панагюрище/.