Състезатели от "Петромакс" с медали от Балканското първенство в Сърбия

снимки: Ани Антонова

ОТ РУБРИКАТА "СТАНИ АВТОР"

От 28 до 31 март в Крагуевац, Сърбия се проведе 18-ото Балканско първенство по карате за деца, старша възраст, девойки, младежи, жени и мъже до 21 г. В състезанието участваха 1500 карате състезатели от 14 държави – България, Гърция, Сърбия, Македония, Румъния, Унгария, Босна и Херцеговина, Словения, Кипър, Албания, Австрия, Черна Гора.

Виктория Росева от КБИ "Петромакс" с треньор Ангел Ленков е единствената състезателка от българския национален отбор, извоювала два медала. В оспорвана битка срещу отбора на Гърция, Виктория спечели с 5 : 2, което заедно с попедата на Александра Стъблева доведе до отборната победа и трето място за отбора на България при дисциплина кумите отборно.

В индивидуалните схвадки Росева игра 3 срещи, от които 2 победи и 1 загуба. Другите представители на КБИ „Петромакс” – Станислав Цанов, Йоанна Иванова, Ивет Горанова се представиха достойно в своите категории. Станислав Цанов спечели 1 среща с 5 на 2 срещу Гръцки състезател, втората среща завърши наравно и по съдийско решение – загуби. Йоанна и Ивет спечелиха по 2 срещи срещу представителки на Турския национал с 2 на 1, но загубиха на полуфинали.

Класирания на Българския Националния Отбор:

Отбор Кумите – девойки /14 – 18  г./ - трето място

-          Александра Стублева

-          Виктория Росева

-          Мария Десислава Плачкова

-          Силвия Вангелова

Алан Априлов /клуб Будо, треньор Добрин Иванов/ - Вицешампион в кат. до 45 кг /род. 2002 г./

Отбор Ката – момчета /род. 1999/2000 г./ - Вицешампиони

-          Велизар Колешански

-          Георги Брайков

-          Пеньо Пенев

Виктория Росева /КБИ Петромакс, треньор Ангел Ленков/ - трето място в кат. до 54 кг /род. 1999 г.

Айлин Ахмедова /клуб Окинава, треньор Ангел Попов/ - трето място в кат. до 35 кг /род. 2002 г./

Мирела Илиева /клуб Будо/ - трето място в кат. до 53 кг /девойки 16 – 18/

Димитър Илия Захариев /клуб Будо/ - трето място в кат. до 35 кг /род. 2001 г./

Калоян Василев /клуб Ипон, треньор Виктор Свиленов/ - трето място в кат. до 40 кг /род. 2000 г./