Спортика (Благоевград) разби Олимпия (Сф) с 5:0

снимки:infomreja.bg

Благоевградският женски футболен отбор Спортика спечели четвърта победа от началото на сезона.

Момичета на Радослав Креснички победиха Олимпия (София) с 5:0 в мач от 6-ия кръг на дамското първенство.

Двубоят се игра пред близо 200 зрители  на стадион „Христо Ботев“ в Благоевград.

По два гола за победителките вкараха Евдокия Попадинова и Вероника Гоцева, веднъж се разписа Стефка Петкова.

Евдокия Попадинова откри резултата за домакините в 11-ата минута на мача.

Националката изскочи зад защитата на гостите и мушна топката под плонжа на вратарката Мария Богданова за 1:0.

В 25-ата минута Попадинова можеше да вкара втори гол, но ударът й попадна в главата на Богданова.

Гостите от София имаха най-чистото си положение 37-ата минута, когато Бурчин Халил се озова на чиста позиция в наказателното поле на Спортика, но от няколко метра прати топката над вратата.

Домакините все пак стигнаха до второ попадение, след като голмайсторката Евдокия Попадинова се разписа и за 2:0 в края на първата част.

След почивката състезателките на Спортика продължиха да диктуват темпото на терена и логично стигнаха до нови три гола, дело на Вероника Гоцева и Стефка Петкова.

С този си успех благоевградските футболистки се утвърдиха на първото място с актив от 12 точки.

Стартов състав Спортика (Благоевград): Станимира Матарова, Райна Филипова, Кристин Качулска, Лилия Бирова, Веселина Махлелиева, Даяна Иванова, Михаела Минчева, Вероника Гоцева (к), Стефка Петкова, Милослава Григорова, Евдокия Попадинова.

Стартов състав Олимпия (София): Мария Богданова, Олга Попова, Силвия Кантарджиева, Симона Спирова, Кръстина Иванова, Виктория Митова, Димитра Савопуло, Славина Ангелова, Гергана Петкова, Биляна Пенчева, Бурчин Халил.