СКОБ “Младост” с юбилейната 40-та купа “Пирин”

снимки: infomreja.bg

Домакините от Спортен клуб по ориентиране и бягане “Младост” Благоевград спечелиха юбилейното 40-то издание на купа "Пирин" по ориентиране. В комплексното класиране те събраха 171 точки, като оставиха далеч зад себе си отборите на “Руен 92” Кюстендил и “Незабравка Вършец”. В надпреварата участваха 136 състезатели на 24 клуба от Македония, Норвегия и България.

За домакините първи места спечелиха Емилиян Кръстев, Валентин Иванов, Радослав Димитров, Мартин Войнишки, Стойо Катранджиев, Анастасия Войнишка, Радост Василева и Оливия Чолакова. В елита при мъжете Димитър Русев остана  трети, а при дамите Кристина Иванова е втора, а Лиляна Гоцева остана трета.

С очаквани победи в тези възрастови групи се поздравиха националните състезатели Наталия Димитрова от “Академик” Варна и Петър Доганов от НСА “Елит”. На заслужена почит и внимание бяха ветераните ориентировачи, състезавали се преди 50 и повече години с примитивни компаси, оборудване и ненадеждни топографски карти. Сред тях бяха д-р Александър Сивиков, Симеон Айков, Аргир Марчев, Вили Бръчков и Димитрина Василева.

Състезанието се проведе на отлично подготвено трасе около езерото на парк "Бачиново".