Роналдо - Испания 3:3 в зрелищен спектакъл в Сочи

Снимка: БТА

Португалия и Испания завършиха наравно 3:3 в невероятно зрелищен мач от група "В" на Мондиал 2018.

Хеттрик за "мореплавателите" реализира звездата на световния футбол Кристиано Роналдо (3-дузпа, 44, 88), докато два гола за Ла Фурия вкара Диего Коста (24, 55), а един път се разписа Начо (58). Така лидер в групата е Иран 3 точки, докато Португалия и Испания са с по 1. Без спечелена точка е Иран.

Още в 3-ата минута „мореплавателите“ получиха дузпа за нарушение на Начо срещу Кристиано Роналдо.

В 10-ата минута Давид Силва бе оставен непокрит в наказателното поле, но ударът му мина далеч над вратата на европейския шампион.

В 17-ата Гедеш напредна на скорост и предпочете индивидуални действия, вместо да подаде към Роналдо, което разгневи звездата на Реал.

Нов шанс се откри пред Силва в 21-ата минута. Неговият удар от близко разстояние обаче бе отбит.

Малко по-късно Португалия можеше да удвои след страхотна контраатака. Роналдо подаде към , който обаче не овладя добре топката и не успя да стреля.

В 24-ата минута гол на Диего Коста изравни резултата с брилянтна индвидуална акция.

Испания можеше да направи пълен обрат две минути по-късно, но гредата спаси „мореплавателите“ след шут на Иско.

В 35-ата минута Иниеста стреля по диагонала и след рикошет в крака на Коке топката излезе в аут, на сантиметри от лявата греда на вратата, пазена от Руи Патрисио.

Минута преди края на първата част Кристиано Роналдо отново попадна в прегръдките на своите съотборници. В грешник се превърна Давид де Хеа, който не успя да отрази удара, който бе в неговия обсег.

В 55-ата минута Испания отново изравни, отново чрез Диего Коста. След центриране Бускетс свали топката с глава и Коста от няколко метра нямаше как да сбърка – 2:2.

Три минути по-късно Ла Фурия Роха стигна до пълен обрат. Начо не остави шансове на Де Хеа със страхотен шут от движение, при който и двете странични греди помогнаха на топката да се оплете в мрежата.

В 70-ата Коста насочи топката от точката на дузпата, но тя премина покрай вратата.

В 76-ата минута влезлият като резерва Рикардо Куарешма опита интересен шут с външен фалц, който обаче излезе в аут.

В 88-ата минута Роналдо и Пике се сблъскаха, като португалецът категорично бе първи за топката и си спечели фаул. Той сам се нагърби с изпълнението му и реализира от около 20 метра разстояние, като не остави абсолютно никакви шансове на стената и на вратаря Давид де Хеа. /БНТ/

Португалия – Испания 3:3
1:0 Кристиано Роналдо (3-дузпа)
1:1 Диего Коста (24)
2:1 Кристиано Роналдо (44)
2:2 Диего Коста (55)