Първа победа за "Пирин Лейдис"

Снимка: ФК "Пирин"

Единственото попадение в мача отбеляза Лилия Бирова

Пирин Лейдис записа първа победа. Благоевградският тим надигра с 1:0 ЖФК Варна и взе заслужени три точки.

Единственото попадение в мача отбеляза Лилия Бирова в 78-ата минута на мача. Победата можеше да бъде далеч по-убедителна, но пропуски на Антонина Шопска, Вени Сърбинска, Полина Ръсина и Лилия Бирова лишиха зрителите на стадион „Христо Ботев“ в Благоевград от очаквано голово шоу.

Още 5-ата минута Вени Сърбинска отправи точен удар от границата на наказателното поле, но стражът на гостите Диана Дечева изби топката, която се докосна и до гредата преди да излезе в ъглов удар. Последваха няколко атака към вратата на варненки, но освен спасявания на Дечева и серия от ъглови удари, попадение така и не падна.

След почивката картината на терена остана същата. Непрекъснатите атаки на Пирин Лейдис приключваха или пред наказателното поле или с хаотични центрирания или с неточни и слаби като сила удари.

Все пак логиката възтържествува и в 78-ата минута домакините стигнаха до гол. Лилия Бирова от 20 метра отправи точен удар, ниско в долния десен ъгъл на вратата на варненки, а неумелата намеса на Дечева помогна топката да влезе в мрежата. Това е втори гол за Бирова от началото на сезона.

До края на мача не се случи нищо интересно, с изключение на тежък сблъсък между Полина Ръсина и състезателка на гостите, след който нападателката на Пирин бе откарана с линейка в болницата, заради удар в главата.

Почти без никаква работа на вратата на Пирин Лейдис остана дебютантката Дженифър Кюри. Шотландската записа първи мач за зелените и първа суха мрежа. След два изиграни кръга Пирин Лейдис има четири точки.

ПИРИН ЛЕЙДИС – ЖФК ВАРНА 1:0 1:0 Бирова 78

ПИРИН ЛЕЙДИС: 1. Дженифър Къри, 17. Габриела, Самарджийска / 4. Ивана Тодорова/, 28. Даниела Алексиева, 2. Екатерина Иванова, 25. Михаела Минчева/ 7. Емели Дамянова/, 16. Кристин Качулска кап., 22. Вени Дона Сърбинска, 23. Здравка Парапунова/ 14. Ани Данаилова/, 6. Лилия Бирова, 21. Полина Ръсина, 9. Антонина Шопска/ 15. Катрин Стойчева/

Старши треньор: Стийв Хамилтън

ЖФК Варна: 12. Диана Дечева, 21. Ивана Захова, 5. Александра Стефанова, 16. Александра Василева/ 17. Даная Илиева/, 15. Ирена Атанасова, 22. Теодора Костадинова, 7. Никол Бояджиян , 19. Боряна Минкова, 10. Виктория Генова кап , 20. Габриела Бояджиева, 8. Михаела Маринова Тр.Елена Пеева- Дончева

Съдия: Любомир Вушовски

Помощници: Юлиян Тодоров, Мартин Русев