Посланикът на Словакия спечели купата в голф турнира „Дипломати и приятели”

снимки: infomreja.bg

Носител на купата на министъра на външните работи Николай Младенов е посланикът на Словакия Карол Мистрик, с брутен резултат от 19 Стейбълфорд точки. Купата връчи лично министъра с надеждата, че голф турнирът ще събира все повече участници с всяка изминала година.

"Всяка година традиционно провеждаме тенис турнир и ски състезания за дипломати, настъпи времето да премерим сили и в голфа, аристократичния спорт. Имам честта да бъда патрон на днешния турнир "Дипломати и приятели от бизнеса”, каза външният министър Николай Младенов.

Състезанието се проведе в две основни групи: дипломати и приятели от бизнеса.

При Дипломатите в първа дивизия сред победителите бяха Янг Сух Парк ( 33 нетни Стейбълфорд точки ), Карол Мистрик ( 32 нетни Стейбълфорд точки ), Макото Ито ( 32 нетни Стейбълфорд точки ). Във втората дивизия  с хендикап над 24.6 първо място зае Иван Димитров с 27 нетни Стейбълфорд точки, следван от посланика на Германия Матиъс Хьопнер и на трето място посланика на Аржентина Азрак Гилермо 20 нетни Стейбълфорд точки.

Сред Приятелите от бизнеса първо място в дивизия А спечели Николай Калоянов, следван от Петър Калоянов и на трето място Борислав Велков с 31 нетни стейбълфорд точки. В дивизия Б с хендикап над 24.6 сред приятелите на дипломатите спечели Филип Китов- Маркетингов директор на Балканстар следван от Бертрам Ролман и Костадин Калоянов.

Голфърите се  състезаваха на 18 дупки на игрището, проектирано от професионалния играч Иън Узнам. Стартът на турнира бе обявен в 11.00 на 16.06.2012, в 10.30 мероприятието беше официално открито от Карол Мистрк, посланик на Словакия и Матиас Хьопнфер, посланик на Германия, които са едни от инициаторите на голф турнира.

Проведе се курс „Първи стъпки в Голфа” за дипломатите, които все още нямат необходимото ниво за участие в основния турнир, където първи стана посланикът на Холандия.

Всички победители получиха купи и награди, осигурени от бизнес партньорите, взели участие в турнира - Балканстар, винарска изба Todoroff, Ролман, Тренквалдер и други.