"Пирин" спечели първата си контролна среща от зимната подготовка

Снимка: ФК "Пирин"

"Пирин" победи "Марек" (Дупница) с 5:1 като домакин

Пирин победи Марек (Дупница) с 5:1 като домакин в първата си контролна среща от зимната подготовка.

Мениджърът Уорън Фийни заложи на две изцяло различни единайсеторки във всяко едно от полувремената.

Успешен дебют в мача направиха новите попълнения Андон Гущеров, Димитър Шейтанов и Венцислав Бенгюзов.

Гущеров взе участие в атаката за първия гол, Бенгюзов даде две асистенции през второто полувреме, а Димитър Шейтанов запази вратата си без гол.

В мача взеха участие младите Вергил Янев и Илиян Костов, както и вече дебютиралите за представителния отбор Иван Тасев и Асен Либяховски.

Пирин откри резултата в 6-ата минута. Андон Гущеров подаде вляво към Владислав Златинов и той намери в наказателното поле Гурам Гощелиани, който прати топката покрай вратаря на Марек.

В 11-ата минута гостите от Дупница изравниха след красив удар отдалеч на Веселин Любомиров.

В 33-тата минута Димитър Митев засече центриране на Конър Хендерсън от корнър на близката греда за 2:1.

Така приключи първото полувреме.

В 69-ата минута „орлетата“ поведоха с 3:1. Венцислав Бенгюзов центрира и Александър Дюлгеров засече топката в мрежата с глава.

В 71-вата минута Бенгюзов и Преслав Йорданов комбинираха пред наказателното поле и нашият голмайстор реализира с техничен удар в обратния ъгъл – 4:1.

Крайният резултат оформи Стилиян Николов, който засече с глава центриране от ъглов удар на Антон Карачанаков в 88-ата минута.

Пирин (Благоевград) – Марек (Дупница) 5:1

1:0 Гощелиани (5), 1:1 Любомиров (11), 2:1 Митев (33), 3:1 Дюлгеров (69), 4:1 Йорданов (71), 5:1 С. Николов (88).

Първо полувреме: Петров, Исуф, Бодуров, Бастунов, Митев, Хендерсън, Станоев, Янев, Гощелиани, Златинов, Гущеров.

Второ полувреме: Шейтанов, Костов, Николов, Дюлгеров, Попев, Либяховски, Тасев, Бенгюзов, Георгиев, Карачанаков, Йорданов.