"Пирин" с убедителна победа срещу "Спортист"

Снимка: ФК "Пирин"

Мачът завърши при резултат 4:0

Пирин спечели третата си победа от началото на сезона, след като надигра с 4:0 отбора на Спортист (Своге) в мач от 6-ия кръг на Втора лига. Така „орлетата“ продължават със 100-процентова успеваемост у дома от началото на първенството.

За първи път след старта на шампионата отборът запази вратата си без гол. Новото попълнение Петър Вуцов направи дебют за отбора ни, като влезе в игра като резерва през второто полувреме.

Преслав Йорданов се разписа на два пъти в тази среща и по този начин поведе при реализаторите във Втора лига с 6 попадения. Вторият гол през този сезон на защитника Стилиян Николов и автогол на капитана на гостите Борислав Стойчев оформиха крайния резултат на стадион „Христо Ботев“.

Резултатът бе открит в 12-ата минута, когато Александър Бастунов центрира перфектно отдясно и Преслав Йорданов заби топката във вратата с глава. Четири минути по-късно Джон Айина уцели напречната греда с удар от воле.

Благоевградският тим продължи да доминира, и в 31-ата минута след хубава комбинация Станислав Манолев бе съборен в наказателното поле и реферът правилно отсъди дузпа. Зад топката застана Преслав Йорданов, който отбеляза 6-ия си гол от началото на първенството, след като прати топката в обратния на вратаря Кунчев ъгъл с нисък, отмерен удар.

В 54-ата минута Антон Карачанаков стреля опасно от пряк свободен удар, но топката мина над напречната греда. Три минути по-късно Карачанаков шутира фронтално срещу вратата, вратарят изби, при добавката Йорданов шутира отблизо, но право в тялото на стража. Положението приключи с вдигнат флаг за засада на Преслав Йорданов.

В 59-ата минута Карачанаков направи хубав индивидуален пробив, но ударът му попадна в обсега на вратаря. В 77-ата минута Николай Бодуров стреля с глава след центриране от ъглов удар, но топката мина покрай гредата. Четири минути по-късно Стилиян Николов направи 3:0, след като се включи изненадващо в предни позиции и получи удобен пас от Преслав Йорданов. Във втората минута на добавеното време Димитър Алексиев пусна успоредна на голлинията топка и капитанът на гостите Борислав Стойчев си отбеляза автогол. В следващия кръг отборът ни гостува на Локомотив (Горна Оряховица).

ПИРИН – СПОРТИСТ (СВОГЕ) 4:0

1:0 Йорданов (12), 2:0 Йорданов (31-д.), 3:0 Ст.Николов (81), 4:0 Б. Стойчев (авт.)

ПИРИН: Петров, Бастунов, Бодуров, Николов, Дюлгеров (85-Исуф), Станоев (87-Златинов), Хендерсън (82-Вуцов), Манолев, Айина (77-Алексиев), Карачанаков, Йорданов.

Спортист (Своге): Кунчев, Чарлов (63-Томов), Михайлов, Стойчев, Кикарин, Янев, Рамадан, Янакиев (69-Апостолов), Станкев (20-Стефанов), Долапчиев, Харизанов.