"Пирин" с първа победа като гост

Снимка: ФК "Пирин"

Орлетата надиграха "Локомотив" Горна Оряховица с 2:1

Пирин (Благоевград) постигна първа победа като гост от началото на сезона, след като надигра Локомотив (Горна Оряховица) с 2:1 в среща от седмия кръг на Втора професионална лига.

Красимир Станоев отбеляза втория си гол от началото на сезона в 42-рата минута, а Джон Аийна в 76-ата минута вкара своя трети гол от началото на първенството. Между нашите голове точен за домакините бе Владислав Мирчев в 57-ата минута.

Първата интересна ситуация в двубоя дойде в седмата минута, когато Антон Карачанаков опита техничен удар, който бе спасен от Християн Христов.

В 27-ата минута отново Тони Карачанаков шутира от далечна дистанция, но стражът на “железничарите” успя да избие в ъглов удар. 38-ата минута Таушанов засече с глава центриране от фаул, топката се отби в крака на Николай Бодуров и полетя към вратата на Петър Петров, но стражът ни направи изключително спасяване, отбивайки над вратата.

В 42-ата минута благоевградчани поведоха. Антон Карачанаков изведе Красимир Станоев очи в очи с Христов, и халфът успя да се разпише с техничен удар.

В 57-ата минута домакините стигнаха до изравнителното попадение, след като Виктор Митев центрира към Владислав Мирчев, който се разписа отблизо.

В 65-ата минута Пламен Тенев с глава затрудни Петър Петров, който чукна с пръсти топката, която се отби в гредата и излезе в корнер.

В 76-ата минута играчите ни стигнаха до втори гол, след като Джон Аийна изключително майсторски с глава матира вратаря на Локо (ГО) след центриране на Конър Хендърсън. С тази победа тимът ни събра 13 точки и заема пета позиция в класирането.

ЛОКОМОТИВ (ГО) – ПИРИН (БЛ) 1:2 0:1 Станоев (42) ,1:1 Mирчев (57) 1:2 Аийна (76)

Локомотив (ГО): 1. Христов, 5. Таушанов , 4. Тенев, 18. Цанков, 8. Иванов, 24. Чалъков, 10. Яшар, 7. Винков (62-Ташолов), 31. Стефанов (81-Райчев), 23. Мирчев, 11. Митев (74-Вълчанов-81-Цачев) ПИРИН (БЛАГОЕВГРАД): 99. Петров, 38. Дюлгеров, 3. Бастунов, 5. Бодуров, 14. Николов. 71. Карачанаков, 15. Аийна, 44. Хендерсън, 31. Станоев, 17. Георгиев (72-Алексиев), 18. Йорданов.