"Пирин" с победа у дома

Снимка: ФК "Пирин"

Орлетата постигнаха пълен обрат, след като изоставаха в резултата след гол на Законов

ФК "Пирин" победи с 3:1 Поморие в Благоевград. Орлетата постигнаха пълен обрат, след като изоставаха в резултата след гол на Законов.

През първата част зелените владееха инициативата, но допуснаха попадение след контраатака. В 24-ата минута Законов надбяга защитата на зелените и не пропусна останал сам срещу Пангев.

Пиринци бързо върнаха гола, като след статично положение Бастунов бе най-съобразителен в наказателното поле на гостите и изравни резултата.

През втората част на терена имаше само един отбор – този на Пирин. Иван Вълчанов изведе зелените напред, след отличен прехвърлящ пас на Глоар Антонио в 53-тата минута, а крилото на пиринци не сгреши.

Конър Хендерсън довърши гостите с красив удар от границата на наказателното поле за 3:1.

До края зелените имаха един куп положения, като Златинов, Габриел и Вълчанов не бяха точни. В края на мача орлетата стигнаха и до греда, след като Михайлов от близо не успя да намери вратата.

Следващият мач на Пирин е в четвъртък, когато е гостуването на Хебър Пазарджик в Брацигово.