Пирин с класика над Струмска слава

Снимки: ОФК "Пирин"

ОФК Пирин победи с класически резултат от 3:0 гостите си от Струмска слава - Радомир. Орлетата бяха безапелационно по-добрият отбор на терена и заслужено се поздравиха с нови три точки.

Над всички в мача бе авторът на хеттрик - Владислав Златинов. Срещата започна отлично за зелените, като още в 12-ата минута Златинов се възползва от отлична атака по фланга и бе безпогрешен. Отново той бе точен от дузпа в 27-ата.

Пиринци играеха силно в предни позиции и създадоха още куп положения. През втората част гостите се опитаха да играят по-агресивно в предни позиции, но орлетата дебнеха на контраатака. При едно такова положение Златинов залъга куп защитници и успя да вкара третия си гол в средата на втората част.

До края на мача силни минути имаше за вратаря на Пирин, Яначков, който предотврати няколко опасни удара.

Следващият мач на Пирин е в петък, когато зелените гостуват на Литекс в Ловеч.

Състав на Пирин днес: Яначков, Попев, Тунтев, Смилков, Митрев, Костадинов, Траянов, Любомиров, Георгиев, Кръстев и Златинов. След почивката в игра влязоха Благов, Георгиев и Бастунов