Пирин Разлог запази аванса си след домакинска победа

снимка: infomreja.bg, архив

Пирин Разлог продължава да е категоричен лидер в Югозападната "В" група след домакинска победа с 2:0 над Рилски Спортист в дербито на 26-ия кръг.

Срещата се изиграе пред непрестанен проливен дъжд, който затрудни действията на двата отбора. Още в 1-ата минута Владислав Шуманов откри резултата за домакините.

В 30-ата Александър Дюлгеров тотално отчая "скиорите" с второ попадение. След почивката двата отбора се хвърлиха в здрава битка, но нови попадения не последваха.

В класирането момчетата на Иван Стойчев запазиха преднината си от 8 точки на върха, като вече имат актив от 63 точки. Рилски спортист е на трето място с 48 точки.

В друг мач от кръга Германея и Места (Хаджидимово) завършиха наравно 1:1. Гостите откриха резултата в 20-ата минута, когато Ангелов пусна пас към Юсеин Топчи, а последният излезе на чиста позиция и с хубав удар прати топката в мрежата. До почивката голове не паднаха, а след нея домакините натиснаха и успяха да изравнят в 50-ата минута.