Пирин изпусна Монтана в дербито

снимки: infomreja.bg

Пирин (Благоевград) и Монтана завършиха 2:2 в голямото дерби от 14-ия кръг на „Б“ група.

„Орлетата“ бяха по-добрият отбор и трябва повече да съжаляват за изпусната победа.

Двубоят се игра на стадион „Христо Ботев“ в Благоевград пред близо 2000 зрители.

Всички голове паднаха през първото полувреме на срещата, като на два пъти повеждаха домакините чрез Драги Коцев, а гостите изравняваха чрез Мирослав Антонов.

Пирин поведе още във втората минута с попадение на Драги Коцев, който засече с крак центриране отдясно на Александър Башлиев за 1:0.

Само четири минути по-късно гостите изравниха.

Тогава Мирослав Антонов засече отблизо с глава едно центриране на Владимир Мичев за 1:1.

„Орлетата“ обаче продължиха да доминират и в 26-ата минута отново излязоха напред в резултата, като повториха упражнението от първия гол.

Башлиев центрира топката, а Коцев я засече с крак за 2:1.

Гостите от Монтана се ориентираха бързо и успяха да изравнят отново в 36-ата минута.

Тогава Иван Минчев с ювелирен пас намери Мирослав Антонов, който за втори път огорчи стража на Пирин Красимир Костов – 2:2.

Домакините имаха сериозни претенции за засада при паса на Минчев, но такава главният арбитър Вихрен Манев не отсъди.

В 39-ата минута Пирин можеше отново да поведе след удар с глава на Мартин Тошев, но топката намери дясната сглобка на вратата.

В края на мача пък и появилият се на смяна за Пирин Владислав Златинов имаше на два пъти  отлични възможности за гол, но не успя да вкара и срещата приключи - 2:2.

Така след този мач Пирин се смъкна на трето място с 30 точки, с една по-малко от втория Локомотив (Горна Оряховица) и на четири зад лидера Монтана.

В последния за есенния полусезон 15-ти кръг Пирин гостува на ФК Бургас, а Монтана приема у дома Раковски.

Състав Пирин: Красимир Костов, Румен Сандев, Георги Георгиев (к), Стилиян Николов, Александър Башлиев, Юлиян Попев, Драги Коцев, Мартин Тошев (78-Владислав Златинов), Тони Тасев, Димитър Благов (58-Любослав Войнов), Антон Костадинов (46-Антонио Хаджииванов).

Състав Монтана: Христо Иванов (к), Георги Пашов, Асен Георгиев, Иван Михов, Раиф Мурадов, Ангел Рахов, Янко Ангелов, Иван Минчев (84-Йордан Тодоров), Мирослав Антонов (82-Александър Киров), Здравко Лазаров (64-Сергей Георгиев), Владимир Мичев.