Пирин (ГД) ще зимува на 2 точки от „Б“ група

снимка: infomreja.bg

Отборите на Вихрен и Пирин (Гоце Делчев) не успяха да се победят в последния есенен кръг на на Югозападната „В“ група.

Срещата в Сандански завърши при резултат 1:1.

Гостите от Гоце Делчев поведоха в 22-ата минута след попадение на Благой Пасков.

През втората част домакините показаха по стойностна игра и логично стигнаха до изравнително попадение.

То падна в 75-ата минута и бе дело на Костадин Кафтанов.

Футболистът на Вихрен Христо Велев хвърли „английски“ тъч в наказателното поле и там най-добре се ориентира Кафтанов, който прати топката в мрежата на Пирин (ГД) за 1:1

Със спечелената точка от днес възпитаниците на Йордан Боздански събраха 31 точки в актива си и делят второто място във временното класиране на първенството, заедно със Сливнишки герой.

Двата отбора са само на 2 точки от първото място, заемано от Оборище (Панагюрище), което осигурява класиране за „Б“ група.

Равносметката за Пирин (ГД) през есенния полусезон е 9 победи, 4 равенства и 2 загуби.

След този мач играчите Пирин (ГД) ще тренират и през следващата седмица, след което ще  излязат в почивка.

В зависимост от изготвянето на програмата за пролетния полусезон ще стане ясно, кога ще бъде първата тренировка на отбора и кога ще бъдат контролите.