Петима кандидати искат кметския стол в Кресна

Колаж: Infomreja.bg

В надпреварата се включва и бившият градоначалник Илиян Кръстев

Петима са кандидат-кметовете, които ще участват в местните избори на 27-и октомври в община Кресна.

Както стана ясно, досегашният градоначалник Николай Георгиев ще се бори за втори мандат.

Негови конкуренти за кметското място са:

Георги Иванов Иванов, издигнат от Инициативен комитет, Димитър Аспарухов Стоянов от ПП АТАКА, Милчо Иванов Караджов от ПП ГЕРБ.

В надпреварата се впуска и бившият кмет на община Кресна - Илиян Борисов Кръстев, подкрепен от ПОЛИТИЧЕСКА ПАРТИЯ „СЪЮЗ НА ДЕМОКРАТИЧНИТЕ СИЛИ“.

Николай Георгиев води и листата с кандидат-общинските съветници от МК "БСП ЗА БЪЛГАРИЯ (АБВ):

1. Николай Кирилов Георгиев

2. Мая Борисова Божинова

3. Стоянка Василева Веселинова

4. Иван Стефанов Спасов

5. Иванка Димитрова Димитрова

6. Бисер Йорданов Костов

7. Георги Асенов Костов

8. Благой Димитров Петров

9. Димитър Николаев Атанасов

10. Валентин Крумов Стоичков

11. Вела Любенова Сандрева

12. Николай Кирилов Николов

13. Петър Олег Петров

От опозиционната ГЕРБ кандидати за местния парламент са:

1. Валентина Борисова Таскова

2. Георги Димитров Георгиев

3. Спаска Методиева Стоянова

4. Васил Димитров Христов

5. Ваня Петрова Иванова

6. Юлиян Добринов Гердов

7. Асен Димитров Андреев

8. Валери Йорданов Димитров

9. Любомир Валентинов Богоев

10. Любка Георгиева Въчкова-Ковачева

11. Севда Георгиева Стоилкова

12. Тодор Стоянов Гюрев

13. Емил Бориславов Божинов

ПОЛИТИЧЕСКА ПАРТИЯ „СЪЮЗ НА ДЕМОКРАТИЧНИТЕ СИЛИ“ излъчва:

1. Илиян Борисов Кръстев

2. Любомир Борисов Лазаров

3. Здравко Андонов Николов

4. Васил Благоев Павлов

5. Борис Иванов Иванов

6. Таня Георгиева Господинова

7. Стоян Костадинов Киричков

8. Иван Атанасов Иванов

9. Кирил Димитров Лазаров

Георги Иванов Иванов, Димитър Аспарухов Стоянов (Атака) и Тодор Стратомиров Стоилков от ВОЛЯ също са кандидати за съветници.

По населени места претендентите за кметския стол са:

Горна Брезница

  • Стоян Любенов Йоргов

МК "БСП ЗА БЪЛГАРИЯ (АБВ)

  • Диана Стоянова Панталеева

ПП ГЕРБ

  • Борис Иванов Иванов

ПОЛИТИЧЕСКА ПАРТИЯ „СЪЮЗ НА ДЕМОКРАТИЧНИТЕ СИЛИ“

Долна Градешница

  • Стоян Андреев Акареев

МК "БСП ЗА БЪЛГАРИЯ (АБВ)

  • Васил Великов Атанасов

ПП ГЕРБ

А за Сливница изборът е предрешен с единствения кандидат Йордан Стоянов Дончев от ГЕРБ

 

КОМЕНТАРИ

Няма добавени коментари.

Код за сигурност, въведете кода ae5