Пенев заложи на пет орлета и не сгреши

снимка: novsport.bg

В дебютния си мач като национален селекционер, Любослав Пенев направи нещо уникално. Бившият нападател заложи на пет рожби на ДЮШ на Пирин в стартовия състав срещу Унгария.

Родените в Благоевград Николай Бодуров, Станислав Манолев, Христо Златински, Светослав Дяков и родения в Гоце Делчев Петър Занев излязоха на стадиона в Гьор и защитиха името на благоевградската школа. Отличен дебют записа Светослав Дяков- Съни, който получи най-висока оценка за играта си срещу Унгария.

За равенството 1:1 имаха заслуга и останалите футболисти, който избра Любослав Пенев при дебюта си като селекционер на А отбора ни. Резервата Валери Божинов успя да изравни резултата късно през второто полувреме, след като преди това Ивелин Попов на два пъти и веднъж Александър Тонев пропуснаха три чисти голови положения.

Двамата оставаха очи в очи с унгарския вратар, но не успяваха да отбележат. Нападателят на Лече го стори в 87-ата минута, след като в 42-ата Салай бе извел домакините напред в резултата. Иван Иванов пропусна добра възможност през първото полувреме, а Емил Гъргоров не успя да засече центриране на Бандаловски отдясно.

Унгарският отбор пък удари греда в самото начало на двубоя на стадион „ЕТО Парк” в Дьор. Това бе мач №700 на българския национален отбор. Нашите съумяха да отбележат първия си гол от 14 октомври 2010 г. насам, когато победиха Грузия с 6:2 у дома.