Отборът на ОУ „Св. Паисий Хилендарски“, е победител в есенния турнир по футбол

Снимки: ОДК - Кюстендил

Пет ученически отбора мериха сили на стадион „Осогово“ в Кюстендил

Пет футболни отбора се включиха в традиционния есенен футболен турнир за ученици ІV клас, организиран от ОДК и Община Кюстендил. Това са тимовете на ОУ “Св. св. Кирил и Методий”, ОУ „Св. Паисий Хилендарски“, ОУ “Ильо войвода” и два отбора от НУ “Св. Климент Охридски”.

Срещите се играха на стадион “Осогово”. Турнирът откри г-н Бойко Малинов – директор на ОДК.

Мачовете бяха в две полувремена от по 15 минути. Всеки отбор бе от 8 футболисти – 7 полеви играчи и 1 вратар.

Отборите бяха разпределени в две групи, като се игра по схема „всеки срещу всеки”. Във финалния кръг победителите в двете групи си оспорваха купата на турнира.

В спора за трето-четвърто място се срещнаха отборите на ОУ “Ильо войвода” и ОУ „Св. св. Кирил и Методий“. Мачът бе равностоен и завърши при резултат 3:3. Победител след изпълнение на дузпи стана отборът на ОУ “Ильо войвода”.

На финала се срещнаха отборите на ОУ “Св. Паисий Хилендарски” и НУ “Св. Климент Охридски” – първи отбор. Мачът завърши при резултат 1:0 и първото място завоюва отборът на ОУ “Св. Паисий Хилендарски”.

Крайно класиране

1. ОУ “Св. Паисий Хилендарски”
  2. НУ “Св. Климент Охридски” – първи отбор
  3. ОУ “Ильо войвода”

Отборът на ОУ „Св. св. Кирил и Методий“ заслужи приза „Най-етичен отбор“.

Бяха раздадени и индивидуални отличия:

1. Приз “Най-добър вратар” – Радослав Хаджийски – ОУ “Св. Паисий Хилендарски”
  2. Приз “Най-добър защитник” – Мирослав Мартинов – НУ “Св. Климент Охридски”
  3. Приз “Най-добър полузащитник” – Бенно Мария Губе – ОУ “Св. Паисий Хилендарски”
  4. Приз “Най-добър нападател” – Денислав Данаилов – ОУ “Св. св. Кирил и Методий”.
  5. Приз “Най-перспективен състезател” – Марио Василев – ОУ “Ильо войвода”

Победителите получиха купи и медали, футболни топки, а наградите връчиха г-н Малинов и Константин Мандалски – старши учител по футбол в Обединен детски комплекс.